Mart 2012

Ortalama ömrün ortasındayken kendimi tüketmekten korkuyorum. Eğer bu hızla gidersem, Vogon 1'in Varoluşu İdare Etmek başlığı altında incelediği konudan yola çıkarak, kendimi az sonra tüketeceğimi söyleyebilirim. Bu nedenle ya kendimi idareli kullanmalı ya da kendimi hızla tüketmem sebebiyle (Tükeniş Destanı) bitkisel hayatta geçireceğim süre içinde kalacağım hastane için yüklüce bir miktar para biriktirmiş olmalıyım. Seçim benim.

 

Konuyu formülüze edersek;

 

Bazıları günü kurtarır, Ahmet'i Ayşe'yi, onların sözlerini yahut da havanın soğuk olmasını bir idare ediverir. Ama herkesin idaresi kendine tabi. Derin idareler var.

Bazıları da insanlığı, doğayı, sabah uyanmayı idare etmek durumundadır. Varoluşu idare eder.

Bir yıl bin yıl gibidir. Bin ise anlamsız bir rakam.

Çok seviğimiz arkadaşımızın hiç sevmediğimiz sevgilisi olur ya hani, Perihan işte o sevmediğimiz kişi, Orhan Talât Şalcıoğlu'nun, lise yıllarından başlayarak öldüğü 33 yaşına kadar tek ve lânetli aşkı, dipsizliği.

 

Kaynaklar çok sınırlı bilmiyoruz ama, Orhan'da Perihan'ın istediği hemen hiçbir şey yok ve istemediği hemen her şey var. İçki içiyor, esrar içiyor, arada kafası esip gidiyor; zengin bir ailesi, sigortalı bir işi, sıradan bir kafası yok Orhan'ın, sadece sonsuz aşkı var, bu yetmiyor Perihan'a.

 

Daha önce ustalara saygı kuşağında işlediğimiz Moebius'un, henüz Moebius yani Jean Giraud olmadan once yarattığı Arzach karakteri dinazorlara binip, fesimsi (Kuzey Afrika?) bir başlık takmasıyla kalbimde derin bir yer edinmiştir.

"Bu filmi daha önce izlememiş olanların ve izlemek isteyenlerin okuması önerilmez!"

 

 

"...Ey güzel Pokhara, hiç kendisine yakışır biçimde övülmemiş Pokharam, acın bitti."

The Jezabels Avustralya Sidney'den bir grup. Sidney Üniversitesi'nde tanışmışlar. İndie rock yapıyorlar. Güzeller. İlk albümlerinden Dark Storm ve Hurt Me dikkat çeken parçalar.

 

Diskografisi:

Gezegende eksikliğini hissettiğim ve gözlemlediğim bir sendika. Birkaç hora içinde kurma çalışmalarının ön çalışmasına başlamak üzerinde düşünmeyi düşünüyorum. Genel Merkez herkes, herkesin yüreği. (Evet, yürek; kalp olan.)

Başarısız bir Moby cover'ı da var. Sakın dinlemeyin.

Son Ğı'lar

Posta