Haziran 2012

Galapagos adaları milli parkında yaşayan yalnız George, Pinta adası dev kamlubağalarının sonuncusuydu. Geçen hafta öldü. 100 yaşında olduğu tahmin ediliyordu. Dünyanın en yalnız canlısıydı. Dünyayı sikertip seni yalnızlığa mahkum ettik George. Yatacak yerimiz yok. Öldün de bizlerden kurtuldun. Bir de mumlayacaklarmış seni. Yettiremediler hala.

Waterworld

"Buraya girenler, tüm umutlarını geride bıraksın." 

Bize her yer cehennem düsturumuzun yanında, Dante kardeşimizin bu güzel vecizesinin yedek düsturumuz olarak kabul edilmesini öneriyorum. Çeviri serbest çeviri olup, Türkçe dil bilgisi kurallarına uygun olarak çevrilmiştir, alengire yer verilmeyip, nettir. 

Sabah yola çıkmak için önce bir yolun olması gerek.

Elimizdeki tek yoldan geçen arabaların sadece sis farları vardı ve hiç sis yoktu.

Bu yol Dursun'a yapılmamıştı. Ama Dursun bu yolu benimsemişti. En azından öyle olmalıydı. Olmasa da idare edecekti. Oysa Dursun bu yola kadar değildi.

Türkçe'ye has sözcüklerden biridir lokma. Arapça lukme'den geliyormuş, o da sanırım yutmak demekmiş. İngilizce sözlüklere bakınca morsel, bite gibi kimi zorlama, kimi de anlamı pek veremeyen çevirilere rastlıyoruz. Lokma, yiyeceğin ağız boşluğunda, yutuluncaya kadar geçirdiği yolculuğu anlatır. Yiyecekten daha çok ağız boşluğuna aittir aslında.

Eğer hala otobusün altında kalmamışsa yeterince gülümsemedik, el sallamadık ve sinir bozamadık. 

Satın almak için;

http://www.the-affair.com/shirt/soma-t-shirt-white/

 

gerçi epey tuzlu, ama iyiymiş gerçekten..

Geçen hafta feminist avukat Hülya Gülbahar Ayşe Arman'la yaptığı röportajda, Sağlık Bakanlığı'nın pozitif çıkan hamilelik testlerinde aileyi bilgilendirdiğini ve hamile kalan kadını yakın markaja alarak takip ettiğini söylemişti. Dürüstlüğüyle meşhur devletimizin Sağlık Bakanlığı ise jet hızıyla bunu yalanlamıştı. Bu yalanlamanın da koca bir yalan olduğu kısa süre içinde ortaya çıktı tabi.

Bir Vogon'un en önemli savunma yöntemlerinden birisi bu günün konusu. Vogon Tekmesi, doğru uygulandığı zaman kimsenin savunamayacağı bir tekmedir. Bu teknik ilk başta Vogon Sekmesi ile başlar. Vogon sağ ya da sol ayağıyla öne doğru güçlü bir şekilde sıçrayarak kendisini yerden keser.

Son Ğı'lar

Posta