Bu mük-kem-mel şarkının sözlerini de yazmazsam, içimde hep bir şeyler eksik kalacakmış gibi hissettim... Anlayana!

 

Haydeeee...

Seninle akraba gibi olduk uzaktan
Elimi uzatsam tutar alırdım çoktan
Seni sana beni de bana vermiş veren
Şaşırttım mı, bunalttım mı?
Çok afedersin, üzgünüm!

Biiir çok sıkıldım
İkii yerim çok dar
OoOoO senden çok var
Beni mi buldun şimdi?
Çok işim var

Biiir çok sıkıldım
İkii yerim çok dar

OoOoO senden çok var
Beni mi buldun şimdi?

Haydeee...

Seni bir arkadaş bir dostum gibi sevdim
Sen oturmuş bana aşktan dem vuruyorsun
Bende sevdiğin çok şey var adı aşk değil
Çağırdım mı, ayarttım mı?
Kendin geldin ya, şimdi dinle

Biiir çok sıkıldım
İkii yerim çok dar
OoOoO senden çok var
Beni mi buldun şimdi?
Çok işim var

Hadi çok işim var...

Yorumlar

ANLAYAN BİR VOGON'DAN "SENDEN

ANLAYAN BİR VOGON'DAN "SENDEN ÇOK VAR" İNCELEMESİ: RAPOR NO: SDN ÇK VR-7803*128586734

 

(Haydeeee...)

Rober Hatemo (RH) sempozyum konusuna etkili bir girizgah yapmak ve ilgiyi üzerine çekmek için iyi bir hatip olarak coşkulu ama aynı zamanda dikkat çeken bir kelime kullanmayı tercih etmiş.


(Seninle akraba gibi olduk uzaktan
Elimi uzatsam tutar alırdım çoktan)

Uzun süredir uzaktan bakıştığı ve bu bakışmaların ve göz temaslarının karşılıklı olması nedeniyle ona karşı meyili olduğunu bildiği canlı türüne aslında gizli olan ama ikisi arasında bir sır olmayan ilişkileri hakkında kriptolu mesaj vermiş. "Bildiğini biliyorum, hareket etsem hareket edersin ama etmediğimin de farkındasın." demek istemiş.(Seni sana beni de bana vermiş veren
Şaşırttım mı, Bunalttım mı?
Çok afedersin üzgünüm!)

Burada "Ben bensem sen sensin, sen bensen ben kimim?" sarmalına dair etkili bir bulmaca seziyoruz. "Ben olduğum kadarım, sen de olduğun kadarsın ve bu bilgiyi bu derece açıkça söylemem seni neden rahatsız etti?" diye soruyor RH. Yine dürüstlükten bir gıdım ödün vermeden; "Gerçeklere bu kadar kapalı bir insan olduğunu bilmiyordum, çok üzgünüm istemeden verdiğim bu sıkıntı için." diye de ekliyor. Bu dizelerle RH'nin "yılandan korkmaz yalandan korktuğu kadar" diye tanımladıklarımızdan olduğunu öğreniyoruz. Ayrıca bir çıkar için bildiği doğrulardan şaşmayacağı bilgisini de beynimize kakıyoruz.(Biiir çok sıkıldım
İkii yerim çok dar
OoOoO senden çok var
Beni mi buldun şimdi
Çok işim var

Biiir çok sıkıldım
İkii yerim çok da.)


1- ÇOK SIKILDIM: Hayat doğumla başlayan bir tükeniştir, yaşamak tek başına ağır bir yüktür ve rutin insanı çıldırtabilir vb. aforizmalar bir tokat gibi yüzümüze çarpıyor. Modern insan çok sıkılmaktadır ve bu sıkıntısını giderecek hiçbir araç da bulunamamaktadır. Hepimiz yürüyen etlerden ibaretiz ve doğmakla çürümeye başladık.


2- SENDEN ÇOK VAR: İnsanlar, çeşitli gerekçelerle kendini diğerlerinden farklı addetme eğilimindedirler. Ben çok zekiyim, ben çok güzelim, varoluş sancım eşsizdir, o benim gibisini nereden bulacak cümlelerine hepimiz duyum üzerine ya da beynimizde dolanırken rastgelmemiz sebebiyle aşinayız. Senden, benden, onlardan çok var. Hiçbirimiz vazgeçilmez değiliz diyen RH, bireyciliğe kesin bir eleştiri getiriyor.


3- YERİM ÇOK DAR: Dünya denilen gezegen evren içinde bir hiçe denk gelir. Onun varlığı ya da yokluğu bir Solarisli nezdinde 0 öneme sahiptir. Nasıl ki komşunun çatalının kaybolmasının bir haber değeri yoksa, Dünya'nın varlığının ya da yokluğunun da evrende bir yansıması yoktur. Yerimiz çok dar.

 

(Hadi çok işim var)

Bu konuda söyleyeceklerim bu kadar.

 

Klibin geneline baktığımızda ise "Örselenecek çok şey varken kendini öldürmek niye, intihar edeceğimize tiye alalım mesajını almaktayız."


Özetle çok sıkıldık, sizlerden çok var ve yerimiz çok dar diyen RH, bizlere varoluşsal bir selam çakmış.


Aleyküm selam...

Öncelikle, shalom aleichem!

Öncelikle, shalom aleichem! Ardından da, yalnızca şunu söyleyebiliyorum ki, muhteşem bir çözümleme yapmışsınız sayın Vogon 2. Beyninize sağlık!

Gerek tavrı, gerek duruşu,

Gerek tavrı, gerek duruşu, gerek gerdan kırması bakımından tam olarak vogonsal bir varoluş biçimini örnekleyen RH'nun vogon ilan edilmesini oy hiçliğine sunarak talep ediyorum. Dilekçe No: Ltf-0oy1234i4u58Ie+

RH oy yokluğuyla Vogon ilan

RH oy yokluğuyla Vogon ilan edilmiştir.

İlan no. RH-VGN-İLn-78934*02*295556838388-Gerdan

Son Ğı'lar

Posta